İnsanlar Neden Orgazm Taklidi Yaparlar?

İnsanlar Neden Orgazm Taklidi Yaparlar?

Toplum arasında hep kadınların sahte orgazm yaptığını konuşur. Her ne kadar ciddi bir araştırma yapılmamış olsa da son zamanlarda erkeklerinde orgazm taklidi yaptığı bilinmektedir. Her iki cinsinde ilişki sırasında yaptığı orgazm taklidi farklı sebeplerden dolayı olmaktadır.

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

Kadınların ilişki sırasında orgazm taklidi yapmalarının en büyük sebebi, partnerlerinin daha iyi hissetmesini sağlamak ya da yorulmadan dolayı ilişkiyi sonlandırma isteğidir. Kadınların birçoğu erkeklerin kadınları ilişki sırasında orgazma ulaştıramadıklarında manevi doyum yaşayamadıklarını düşünürler. Yine bu düşünceye göre de cinsel ilişki ya kadın tatmin oluncaya kadar devam edecek ya da kadın orgazm taklidi yaparak son bulacaktır. Erkeklerin birçoğu da orgazm taklidinin sebebini benzer şekilde açıklamışlardır. Çünkü erkeklerin de cinsel ilişki sırasında orgazm problemleri olabiliyor ve bu yüzden cinsel ilişkiyi sonlandırmak için orgazm taklidine başvururlar.

 Gerçek Orgazmı Taklit Orgazmdan Nasıl Ayırabiliriz?

Birçok insan cinsel ilişki sırasında partnerlerinin neyden hoşlandığını ya da gerçekten orgazm olup olmadığını anlayabildiğini düşünmektedir. Fakat uzmanların yaptıkları çalışmalara göre; orgazm yapan kadınların partnerlerinin %16sı kadarı eşlerinin orgazm taklidi yaptığını anlayabilmektedir. İlişki sırasında orgazm göstergesi olan bazı durumlar vardır bunlar;

  • Nefes alıp verme hızı
  • Kalp atışı
  • Kasılmalar
  • Göz hareketleri

Bu durumlar herkes de aynı şekilde gerçekleşmez. Kimi insanlar orgazm sırasında sessizleşirken kimisi çığlık atar; bazı bireyler hızlı hareket ederken, bazıları ise hiç hareket etmez. Durum böyle olunca bireylerin orgazm olup olmadığını anlamak oldukça zordur.

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre kadınların orgazm olup olmadığı sadece beyin taramasında anlaşılabildiği tespit etmişlerdir.

Cinsel ilişki sırasında karşı cinsin orgazm taklidi yapıp yapmadığını öğrenmenin en iyi yolu bunu partnere sormaktır. Kadınların uzun süreli orgazm taklitleri sonucunda eşlerine öfke besledikleri ve soğudukları bilinmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek için en iyi yol karşılıklı konuşarak problemleri aşmaktır. Cinsel ilişki karşılıklı bir durumdur ve her iki tarafında kazanması gereken bir oyundur. Fakat çiftler arasında cinsellik hakkında konuşmak oldukça zordur. Bu yüzden her iki tarafında karşılıklı olarak anlayış göstermesi gerekir.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

Name (required)
Mail (will not be published) (required)
Website